8.2.2018 / Gösterim Sayısı : 257

Köylerde Bakanlığımızın Projelerini Anlatıyoruz…

#Köylerde Bakanlığımızın  Projelerini Anlatıyoruz
Köylerde  Bakanlığımızın Projelerini Anlatıyoruz…

Bakanlığımızın desteklerini anlatmak ve çiftçilerin sorunlarını dinlemek için İl Müdürümüz Kenan Şahin’in köy ziyaretleri devam ediyor. Daha önce Mucur, Boztepe, Akpınar , Akçakent ve Merkez köylerindeki çiftçileri ziyaret eden İl Müdürümüz Kenan Şahin,  Çiçekdağı İlçesi Acıköy, Kaman İlçesi Ömerhacılı ve Kırşehir Merkez Değirmenkaşı Köylerine giderek çiftçilerle toplantı yaparak, hem sorunlarını dinliyor, hemde  Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığımızın projelerini anlatarak üreticilerin hibe desteklerden faydalanmasını istedi. İl Müdürümüz Kenan Şahin ile birlikte Kaman’da Kaman Kaymakamı Dr. Murat Girgin,İl özel İdare Genel Sekreteri Bektaş Aydoğan, İlçe Müdürü Ömer Sevim, Çiçekdağı’nda İlçe Müdürü Ragıp Dağ, Kırşehir Merkez Değirmenkaşı  köyünde ise ziraat mühendisi ve  veteriner hekimler ile birlikte çiftçilere tarlaya ürün ekimi  ve  hasadı, büyükbaş ve  küçükbaş hayvancılık hakkında bilgiler verdi.

Çiftçilere mesai mefhumu gözetmeksizin hizmet vermeye çalıştıklarını ve İl Müdürlüğü olarak  her daim üreticinin yanında olduklarını dile getiren İl Müdürümüz Kenan Şahin; “ Bakanlığımız her daim sizlerin yanındadır. Kırşehir’de de bizler İl Müdürlüğü ve  İlçe Müdürlüklerimizle sizlerin yanındayız. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığımız çiftçilere yönelik büyük hibe projeleri geliştiriyor. Bunlardan faydalanmanız sizlere büyük katkı sağlayacaktır. Burada ziraat mühendisi,  veteriner hekim ve teknik personellerimiz var. Sizlere daha nasıl faydalı oluruz, ürettiğiniz üründen nasıl daha çok verim alabilirsiniz,  nasıl kaliteli ürün elde edebilirsiniz, alternatif ürünleri nasıl elde edebilirsiniz, biz  bunun için buradayız.. Bizlere bu ve bunun benzeri konularda soracağınız  her sorununuza  cevap verebiliriz.

Her üründe  alın teri olan  eli nasırlı siz çiftçilerimizin yanında olmak bakanlığımızın  ve bizlerin görevidir. 
Her sorununuzda yanınızdayım. Bakanlığımızın hibe desteklemeleri ve projelerinden yararlanmanız sizlerin yararına olacaktır” dedi. 


''