22.2.2018 / Gösterim Sayısı : 230

Kırşehirli Çiftçilerimiz Milletin Evinde Cumhurbaşkanımız ile buluştu…

#Kırşehirli Çiftçiler Cumhurbaşkanı ile buluştu
Kırşehirli Çiftçilerimiz Milletin Evinde Cumhurbaşkanımız ile buluştu…

Kırşehirli çiftçilerimizle birlikte Türkiye genelinde 81 ilden çok sayıda çiftçimiz de Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ile  Ankara Beştepe’deki Cumhurbaşkanlığı  Külliyesi’nde buluştu.

İl Müdürümüz Kenan Şahin, kurumumuz teknik personelleri  ve ilimizdeki çiftçilerimizden  oluşan bir grup heyet  Cumhurbaşkanımız ile bir araya gelmek üzere  Salı günü Ankara’ya gitti. Beştepe Millet Kültür ve Kongre Merkezi’n de düzenlenen “Çiftçiler Buluşması; Üreten Çiftçi, Büyüyen Anadolu, Gelişen Türkiye” isimli  programa  Başbakanımız Binali Yıldırım, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanımız Dr.Ahmet Eşref Fakıbaba  ve Kırşehir ile birlikte 81 ilden çiftçiler katıldı.

Cumhurbaşkanlığı külliyesinde yapılan programda Cumhurbaşkanımız  Erdoğan  konuşmasında ,  “Çiftçi kardeşlerimizi Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde, milletin evinde, bu gazi mekânda ağırlamaktan büyük bir bahtiyarlık duyuyorum. Güçlü ülke, tarım, hayvancılık ve gıda alanlarında da kendini ispatlamış ülkedir" dedi.

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, toprağın kahrını çekmeyenlerin onun kıymetini bilemeyeceğini, toprakla hemhal olmayan, vakit geçirmeyen ve yaşamayan insanın toprağı anlamasının da mümkün olmadığını vurguladı.

Cumhurbaşkanımız Erdoğan, çiftçilerimize  hitaben “ Ülkelerin yükselişi de çöküşü de tarımla başlıyor. Bunun için güçlü Türkiye’nin yolunun, güçlü tarımdan geçtiğini  asla unutmamak  zorundayız.  Sizler, ekmeğinizi topraktan çıkarıyorsunuz. Sizler, her bahar ilahi bir müjdeye, bir mucizeye şahitlik ediyorsunuz. Sizler, toprağa atılan ölü tohumun filizlenmesindeki o ilahi hikmeti bizzat görüyor, toprağın bereketi ile ailelerinizi geçindiriyor, ülkemizi doyuruyorsunuz. Gönül dostları ne güzel söylemiş; (Gökte uçan huma kuşu ne bilir dalın kıymatın, kargayı kondurman dala ne bilir gülün kıymatın, çift sürüp ekin ekmeyen, meydana sofra dökmeyen, arının kahrını çekmeyen ne bilir balın kıymatın.)
Türk milletinin tarih boyunca iki ana mesleğe çok önem verdiğini hepimiz biliyoruz.  Bunlardan ilki askerlikse , diğeri de rençperliktir, tarım ve hayvancılıktır. Biz bu iki özelliğini daima korumuş, muhafaza etmiş bir milletiz. Biz, Aşık Veysel'in ifadesiyle 'Benim sadık yârim kara topraktır.' diyen, toprağa sevdalı, toprağa gönülden bağlı bir milletiz. Onun için dikkat edin, toprak bizde anadır, toprak ana. Kaldı ki biz topraktan geldik, tekrar toprağa gideceğiz"dedi.

Kırşehirli çiftçilerimizin de katıldığı  Cumhurbaşkanımız ve çiftçi buluşması hakkında bir açıklama yapan İl Müdürümüz Kenan Şahin, “  Cumhurbaşkanımız Sayın Recep  Tayyip Erdoğan, Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım ve   Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanımız Sayın Dr.Ahmet Eşref Fakıbaba tarafından  çiftçilerimize çok önemeli mesaj ve müjdeler verildi. Çiftçilerimize başta 300 koyun  desteği olmak üzere  gübre , %50 mazot desteği verilecek.” dedi.''